Kıvanç Tatlıtuğ İle Fotoğraf Çektiren Hakime İnceleme

0
57 views
Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektiren hakime inceleme
- Sponsor Bağlantılar -

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un, ‘vergi usül kanununa muhalefet’ suçundan yargılandığı davaya bakan hakim, oyuncu ile çektirdiği fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Fotoğrafın ortaya çıkmasınından sonra Hakimler ve Savcılar Kurulu konuyla ilgili bir inceleme başlattığını duyurdu.

Kıvanç Tatlıtuğ İle Fotoğraf Çektiren Hakime İnceleme

Vergi usulüne muhalefet” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkan Kıvanç Tatlıtuğ ile duruşma salonunda fotoğraf çektiren kadın hakim hakkında Hakimler ve Savcılar kurulu tarafından inceleme başlatıldı.

Kıvanç Tatlıtuğ ise sosyal medyadan yaptığı açıklama ile hakimenin kendi davasına bakan hakim olmadığını açıkladı.

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, sahte fatura kullandığı iddiasıyla “vergi usül kanuna muhalefet” suçundan 10 yıla kadar hakim istemiyle geçtiğimiz perşembe günü Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkmıştı. İddiaya göre, duruşma sonrasında Anadolu Adliyesi’nde görevli başka bir kadın hakim ünlü oyuncuyla fotoğraf çektirdi. Ardından çektirdiği fotoğrafı ‘Perşembe’nin sürprizi’ açıklamasıyla sosyal medya hesabından paylaştı. Sosyal medyada yayılan fotoğraf ise büyük tepkiyle karşılandı.

HSK İncelem Başlattı

Bunun üzerine HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz twitter hesabından bir açıklama yaparak, “Bir hakim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medyada yayımlanması akabinde HSK resen inceleme başlatmış olup, pazartesi itibariyle konu hakkında kamuoyuna ayrıntılı olarak ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Tatlıtuğ’dan Konu İle İlgili Açıklama Geldi

Twitter hesabından açıklama yapan Kıvanç Tatlıtuğ ise, “Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim” ifadelerini kullandı.

 

 

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here