Etkileyici Bir Gülüşe Sahip Olmak İçin 5 Öneri

0
57 views
Etkileyici bir gülüşe sahip olmak için 5 öneri
Etkileyici bir gülüşe sahip olmak için 5 öneri
- Sponsor Bağlantılar -

Etkileyici bir gülüşe sahip olmak herkesin hakkı. Bunu etkileyen pek çok konuyu dikkate almanızda fayda var. İşte size ideal gülüşü yakalamak için 5 öneri.  Doğru makyaj uygulamaları, ruj seçimi, dudak bakımı ve diş sağlığı gibi pek çok etmeni dikkate alarak sizde harika gülüşü yakalayabilirsiniz. Etkileyici bir gülüş için önerilerimize bir göz atın!

1.Dudak Bakımına Özen Gösterin

Harika bir gülüş için dudak bakımı
Harika bir gülüş için dudak bakımı

Kuruyan ya da çatlayan dudaklar etkileyici bir gülüşün önündeki ilk engeldir. Kış aylarında soğuk hava yaz aylarında ise tuzlu su ve güneş ışınları nedeniyle dudaklarınız yıpranır. Bu nedenle dudaklarınıza düzenli bakım yapmanızda fayda var. Dudaklarınızı nemlendirmek, diş fırçalamak gibi günlük bakım alışkanlıklarınızdan birisini haline gelsin. Peki, nasıl bakım yapabilirsiniz? Bunun için yaz aylarında özellikle güneşin o zararlı ışınlarına karşı 30 faktörlü bir dudak nemlendiricisi kullanmanız gerekiyor. Kış aylarında ise soğuğa karşı dudaklarınızın çatlamasını korumak amacıyla ekstra nemlendirici özellikli dudak kremi kullanmalısınız. Ayrıca ayda yapacağınız peeling yardımıyla da dudaklarınızı ölü derilerden çok rahat bir şekilde arındırabilmenizde mümkün.   

2.Diş Bakımına Özen Gösterin

Etkileyici gülüşe sahip olmak için diş bakımına özen gösterin
Diş Bakımına Özen Gösterin

Etkileyici bir gülüşte dişler başrol oyuncusu konumundadır. Bembeyaz dişlere sahip olabilmek için diş macunu seçimi önemli. Seçeceğiniz diş macunu diş yüzeylerindeki lekeleri giderici ve aynı zamanda dişlerinizi beyazlatıcı özellikte olmalı. Ayrıca ferah bir nefes almanız da sizin özgüveninizi artıracak böylelikle daha yakın mesafelerde diyaloglara girebileceksiniz. Daha yakın diyaloglar gülüşünüzü daha etkili kılacaktır. Ferah bir nefes için yediklerinizin yanında kullandığınız diş bakım ürünleri de oldukça büyük önem taşımakta. Diş macununuz ağız içindeki kokuları ve bu kokuların nedenlerini yok edici özellikte olmalıdır.  

3.Ruj Seçiminiz Doğru Olmalıdır

Etkileyici gülüş için ruj seçimi
Etkileyici gülüş için ruj seçimi

Etkileyici bir gülüşe sahip olmak için ruj seçiminiz de oldukça önemli. Ruj dudak bakım ihtiyacını karşılamasının yanında diş ve ten renginiz ile de uyumlu olmalıdır. Yazın sıcağından güneş koruyucu içeren kış aylarından ise ekstra nemlendirici içeren ruj seçimi yapabilirsiniz. Ancak bunun yanında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise ruj rengi. Dişlerinizi istediğiniz beyazlıkta ise dikkat çekmek ve gülüşünüzün etkisini artırmak amacıyla kırmızı, bordu gibi iddialı renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak dişleriniz yeterince beyaz değilse dikkatin o bölgeden dağılması amacıyla nude ve pastel renk tonlarını seçebilirsiniz.   

4.Yüz Egzersizlerinden Faydalanın

Harika gülüş için yüz egzersizleri yapın
Harika gülüş için yüz egzersizleri yapın

Gülümserken 5 kahkaha attığınızda 50’den fazla kasın bu eylemleri gerçekleştirmek için size yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Bedendeki diğer kaslar gibi yüz kasları da çalıştıkça form kazanıyorlar. İdeal gülüşü yakalayabilmek için ayna karşısında yüz ve mimik egzersizleri yapmanızda fayda var. Böylece size yakışan gülüşü tek seferde yakalayabilir, fotoğraflarda daha etkileyici poz verebilirsiniz.

5.Diş ve Ağız Sağlığı Kontrollerinizi Aksatmayın

Diş ve ağız kontrolünü düzenli yaptırın
Diş ve ağız kontrolünü düzenli yaptırın

Ülke olarak bu konuda karnemiz oldukça kötü. Yurtdışında insanlar yıl içerisinde en az 4 kere diş doktoruna giderken ülkemizde bu durum 2 yılda 1 kez. Genellikle diş doktoruna gitmek için dişinizin ağrıması gerekiyor. Ancak bu diş ve ağız sağlığı için yeterli olmuyor maalesef. Bu nedenle ağız ve diş sağlığını korumak amaçlı yılda en az bir kere diş doktoruna gitmek gerekiyor. Bu diş çürüklerinin ve diş eti rahatsızlıklarının önüne geçecek size hem harika hem de etkileyici bir gülüş kazandırmış olacaktır.

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here