İlişkinizin Yanlış Olduğuna Dair 5 İşaret

0
81 views
İlişkinizin Yanlış Olduğuna Dair 5 İşaret
- Sponsor Bağlantılar -

Zaten bitecek olan ilişki için kendinizi mi suçluyorsunuz? Mevcut ilişkinizle ilgili kafanızda hep sorular mı mevcut? İlişkinizin yanlış olduğuna dair 5 işaret.

Bir ilişkinin yürüyüp yürümeyeceği kişilerin bu ilişki için çaba göstermesine bağlı. Eğer siz ilişki konusunda elinizden geleni yaptığınıza inanıyorsanız ve ilişki yine de yürümüyorsa, belki de sizin için doğru bir ilişki olmayabilir.

Peki, doğru ilişki ne yada doğru ilişkide olup olmadığınızı nasıl anlayabilirsiniz? Bunun ortak tecrübelerden çıkan bazı işaretleri var. Daha önceki ilişkilerinizde bu işaretleri görmüş iseniz, bittiği için kendinizi suçlamayı bırakın.

İlişkiler bizler için mutluluğumuzun en önemli belirleyicileri durumunda. Hatta sağlığımıza etkileri büyük. Büyük çaba, emek ve elbette vakit gerektiriyor. Malum yalnız kalmaktan, yalnız ölmekten, hayatla tek başına çıkamamaktan kaynaklanan korkular yüzünden zorla da olsa devam eden milyonlarca ilişki mevcut. Sizin ilişkiniz de bunlardan biri mi? Sadece sonrasını bilemediğiniz için bir ilişkiye devam ediyor olabilirsiniz? Eğer yanlış ilişkide olduğunuzu ve çabalarınızın bir sonuç vermediğini görüyorsanız, vaktinde bitirip enerjinizi sizin için doğru ilişkilere ayırın.

İşte ilişki koçları, psikiyatrisiler, aile ve ilişki terapistlerinin görüşlerinden derlediğimiz İlişkinizin Yanlış Olduğuna Dair 5 İşaret:

Dünyadaki değerimizi sürekli kendimize ya da çabalamakla geçiyor. Bu bile yeterince zor bizim için. Ama bunu kurduğumuz ilişkimizde de sürekli yapmak zorunda kalıyorsak yada zorunda hissediyorsak zaten bir sorun var demektir. İlişkiniz, sizin için değerinizi kanıtlamanıza gerek olmayan tek yer olmalı.

Peki değerinizi kanıtlamaya çalıştığınızı nasıl anlarsınız? Bunu takdir görmeye çalışmakla birbirine karıştırmamak ta fayda var. İşte sürekli olarak değerinizi kanıtlamaya çalıştığınızı gösteren o 5 işaret.

İlişkinizin Yanlış Olduğuna Dair 5 İşaret

– Fikirleriniz karış tarafça reddediliyor ise.
– Hayallerinizi ise desteklemiyorsa.
– Nadiren kendiniz hakkında konuşma fırsatı bulabiliyorsanız.
– İstek ve ihtiyaçlarınızın hiç bir önemi yoksa.
– Eşiniz sizi duyuyor, ancak dinlemiyorsa.
– Görünmez olduğunuzu hissediyorsanız.

Sizi değerli hissettirmek görevi eşinizin görevi değil. Ama rahatça fikirlerinizi söyleyebileceğiniz, görmezden gelinmeyeceğiniz güvenli bir alan yaratmak önemli bir ilişki sizin ve eşinizin sorumluluğun da.

İlişkiniz sizi daha fazla görünmez hissettirmemeli, yenilmez olduğunuzu hissettirmelidir.

Daha iyi ve daha güzel ilişkileri hak ediyorsunuz. Kendiniz için en iyi kıyafeti, en iyi eğitimi, en iyi işi, en iyi makyaj malzemesini veya yemeği istediğiniz gibi, ilişkinizde de olabileceğin en iyisini istemenizde fayda var. Ve ilişkinize doğru gözlerle bakmayın öğrenin.

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here