Karbon Peeling Nedir, Karbon Peeling Evde Nasıl Yapılır?

0
78 views
Karbon Peeling Nedir, Karbon Peeling Evde Nasıl Yapılır?
- Sponsor Bağlantılar -

Cildin daha genç görünmesi ve ciltte görülen sivilce, leke gibi sorunların ortadan kaldırılması için uygulanan işleme karbon peeling yöntemi denir. Karbon peeling nedir, evde nasıl yapılır? Sorularının cevabını sizler için araştırdık.

Karbon Peeling Uygulaması Nedir, Cilt Lekelerini Geçir mi?

Karbon peeling uygulaması her şeyden önce bir lazer uygulamasıdır ve lazer karbon solüsyonuyla beraber kullanılır. Uygulamanın ilk aşamasın da temiz bir cilt üzerine karbon bir sıvının kaplanmasıyla başlar. Bu sıvı karışımı ciltte 15 ila 20 dakika arası bekletilir. Bu süre zarfında solüsyon ciltteki gözenekler tarafından emilir.  Bu sayede cilt tedaviye uygun hale getirilmiş ve ciltte gözenekleri tarafından emilen renk maddeleri sayesinde lazerin etkisinde bir artış sağlanmış olur. Sonraki işlemde cilt tonunuza göre ayarlanmış uygun şiddetteki lazer atışları ile tarama yapılır. Bu uygulama aralıklı ve cildin durumuna bağlı olarak 4 ila 5 seans halinde uygulanır. Karbon peeling işlemi koyu tonlu cilde sahip olan kişilere bile lazer epilasyon işleminin yapılmasına olanak sağlar.

Uygulama sonrasında cildiniz eskisine nazaran daha parlak ve genç bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda bu uygulama cilt gözeneklerindeki kolejeni artırarak, cildin kendini yenilemesini buna bağlı olarak da gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Gözeneklerin küçülmesiyle beraber cilt lekelerinin renginin de açılması sağlanır. Tüm bunların yanı sıra açık renkteki tüylerin yok edilmesinde de oldukça etkili bir uygulamadır.

Karbon Peeling İşlemi Evde Nasıl Yapılır?
Karbon Peeling İşlemi Evde Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling Uygulaması Avantajları Nelerdir?

Yukarda da bahsettiğimiz üzere bu uygula ile ciltde soyulma olmadan doku yenilenmesi yaratılmış olur. Aynı zaman da cildin yağ ve nem dengesini sağlar, ciltteki gözenekleri küçülterek, cilt lekelerinin açılmasını sağlar. Cilde parlaklık kazandırır. Diğer ciltle ilgili uygulamaların aksine karbon peeling uygulaması her mevsim uygulanabilmektedir. Uygulama sırası ve sonrasında ağrı sızı duyulmamakta, yara oluşmamaktadır. Dolayısıyla uygulama yaptıran kişiler seanslardan sonra normal hayatına devam edebilmektedirler. Ayrıca koyu tenlere sahip kişilerde bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilirler.

Bu Acı Veren Bir Uygulama mıdır?

Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri nedeniyle, uygulama sırasında herhangi ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Ancak uygulama sırasında kişiler, hissetmiş oldukları acıyı çoğunlukla hafif bir batma olarak nitelendirmişlerdir. Lazerle tedavi yapıldığı için şimdiye kadar herhangi yan etki görülmediği gibi, yarada oluşmamaktadır.

Sivilceler

Bu uygulama sivilce tedavisi için kullanılabildiği gibi sivilcelerinizin de ortadan kaldırılması içinde uygulanabilir. Eskiden oluşmuş sivilce lekelerinden şikâyetçi iseniz bu lekelerin üzerinde etkisinin olduğunu hemen belirtelim.

Karbon Peeling İşlemi Evde Nasıl Yapılır?

Bu işlemi estetik kaygılarımızdan dolayı gerçekleştiriyor olsak da bu uygulamamanın tıbbi bir uygulama olduğu asla akıldan çıkarılmamalıdır. Mutlaka ama mutlaka uzman bir doktor ya da tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalı, bu duruma ayrıca özen gösterilmelidir. Çünkü oluşabilecek risklerin tespiti ve önlenmesi, ayrıca uygulamanın da başarısı açısından bu husus önem arz etmektedir. 

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here