Kahve İle Güzellik Sırları ve Kahve Maskesi

0
66 views
Kahve İle güzellik sırları ve kahve Maskesi
Kahve İle Güzellik Sırları ve Kahve Maskesi
- Sponsor Bağlantılar -

Kahvenizi nasıl seversiniz, sade, orta veya şekerli. Peki, kahvenin cildinize iyi geldiğini biliyor musunuz? İşte size kahve ile gelen güzellik sırları ve maskesi.

Kahve İle Güzellik Sırları ve Kahve Maskesi

Sabahları mis gibi kokan bir kahvenin yerini ne tutabilir ki? Ya da hoş sohbetlerin vazgeçilmezlerinden biri olduğu gerçeğini.  Hiçbir şey tabi ki! Atasözümüz bile var. Kaçımız bu mis kokulu içeceğin sadece bir içecekten ibaret olmadığını biliyor.

Özellikle Türk kahvesinin, metabolizmayı hızlandırdığı aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarını ortadan kaldırdığı kanıtlanmış durumda. Bu nedenle uzmanlar tarafından içilmesi de öneriliyor. Aynı zaman da kahvenin cilde de büyük oranda faydası olduğu da araştırmalar sonucu ortaya çıkmış durumda. Cildi eskisine oranla daha genç ve diri gösterme gibi bir meziyeti de var. Peki, Türk kahvesi cilde nasıl uygulanmalı ve kahve maskesi hazırlanırken nelere dikkat etmeli.

Kahve İle Güzellik Sırları
Kahve İle Güzellik Sırları

 

Osmanlıdan günümüze gelen yüzyıllardır süren bir Türk kahvesi kültürümüz vardır milletçe. Keyif için içilen Türk kahvesi cildinize ve sağlığınıza da iyi geliyor. Uluslar arası yapılan bir araştırmaya göre Türk kahvesi, cildin adeta güzelleşmesini sağlıyor. Sizde pürüzsüz bir cilde sahip olmak aynı zamanda kusursuz görünmek istiyorsanız kimyasal ürünleri bir kenara bırakmalı, kahvenin mucizelerinden faydalanmalısınız.

Türk kahvesi, cildi sıkılaştırır ve kadınların korkulu rüyası olan selülitlerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Düzenli kullanılması durumunda ciltteki ölü hücreleri atarak sivilce oluşumuna engel olur. Uykusuzluk, yorgunluk veya stres gibi nedenlerle oluşmuş olan gözaltı morluk ve şişkinliklerin giderilmesine yardımcı olur. Kahve aynı zamanda cildin yaşlanmasına karşı cildi esnekleştiren besinler açısından da oldukça zengindir. İçerdiği kafein sayesinde lenf dolaşımını destekler.

Türk kahvesini yalnızca içerek değil içtikten sonra telvesini de kullanabilirsiniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yüze sürülen telve cilt altındaki kan damarlarını topluyor aynı zamanda şişlik probleminizi de en aza indiriyor. Gözaltı şişkinlerinin giderilmesinde kafein oldukça etkilidir. Bu nedenle birçok gözaltı kreminin içerisinde kafein bulunmaktadır. Sizde kahveyi direkt gözaltına sürmeniz halinde bu şişlikten kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Türk Kahvesini Cildimde Nasıl Kullanabilirim?     

Türk Kahvesini Cildimde Nasıl Kullanabilirim?
  • Şekersiz sert bir kahve hazırlayın, buz kalıbının içerisine dökün ve buzdolabınızda dondurun. Daha sonra elde etmiş olduğunuz buz kalıplarını yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bu sayede cildiniz ferahlar ve canlanır.
  • Cilt Tonunu Düzenlemek İçin: Kahvenin cilt tonunu düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Bunun için pamukla kahveyi bir miktar ıslatın ve yüzünüze sürün. Bu aynı zamanda yüzünüzde doğal bir tonik etkisi gösterecektir.
  • Yüz Kırışıklarınız İçin: Sert kahvenizi yapın ve ardından soğumaya bırakın. 1 kaşık çavdar ununu soğumuş olan kahvenin içine dökün. Ardından yumurtanın sarısını bu karışımın içerisine ekleyin. Krem halini alana kadar karıştırın. Elde etmiş olduğunuz kremi yüzünüze sürün ve yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü durulayın. Bu maske sayesinde yüzünüzdeki kırışıklıklar da önemli ölçüde azalma olacaktır.  
  • Selülitler İçin: Selülitler birçoğumuz için oldukça can sıkıcı hale gelebiliyor. Kahve sayesinde bu kötü görüntümüzden de çok rahat bir şekilde kurtulabilmek mümkün. Bunun için duş almadan önce güzel kendiniz için güzel bir Türk kahvesi hazırlayın ve afiyetle için. Çünkü size kahvenin telvesi gerekiyor. Duşta önce telveyi problemli olan bölgelerine masaj yaparak yedirin. Ardından duşunuzu alabilirsiniz.
  • Gözaltı morlukları ve şişlikleri için: Bunun için buz kalıbını gözaltı bölgesinde gezdirmeniz ardından da kahve telvesini problemli bölgeye sürerek 15 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Ardından yüzünüzü durulayın. Yapmış olduğunuz bu uygulama sayesinde hem gözaltı morluklarının azaldığını hem de gözaltı şişliklerinin indiğini fark edeceksiniz.
  • Parlak Saçlar İçin: Sert bir kahve hazırlayın ardından soğumaya bırakın. Soğuduğundan eminseniz kahvenizi saç spreyinin içerisine dökün. Ardından saçlarınıza sıkarak uygulayın ve bir tarak yardımıyla tarayın. Kahve spreyi koyu saçlara güzel bir parlaklık verecektir.

Tabi hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz. Her şey de olduğu gibi kahvenin de fazla tüketilmesi de vücut için zararlıdır. Günlük 2 fincan kadar tüketmenizde ise herhangi sakınca bulunmuyor.

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here