Çalışan Kadınlar İçin Pratik Temizlik Yöntemleri

0
78 views
Çalışan Kadınlar İçin Pratik Temizlik Yöntemleri
- Sponsor Bağlantılar -

Eve geldiklerinde zaten yorgun olan çalışan kadınlar için en zor olanı temizlik yapmaktır. İşte sizin işinizi kolaylaştıracak pratik temizlik yöntemleriHadidedikoduya.com ekibi olarak sizin için araştırdık ve derledik.

Anneliğin yanında başka sorumluğu da olan çalışan kadınların eve geldiklerinde uğraşmak istemedikleri konuların başında gelir ev temizliği. Bu oldukça zorlu bir görev. Malum hepimiz biliriz ki çalışıyor isek bu temizlik seanslarını hep hafta sonuna kaydırırız. Bu durum zaten hafta içinde sevdiklerine ayıramadığımız zamanın hafta sonu da ayıramamıza da neden olabiliyor.  Bazen işin işinden çıkılmaz bir hal alabiliyor ve bu durum pek çok şeye engel olabiliyor. Peki bu zamanları geri almamızın yöntemleri yok mu? Elbette var. İste çalışan kadınlar için pratik temizlik yöntemleri.

İşte, Çalışan Kadınlar İçin Pratik Temizlik Yöntemleri…

– Her yemekten sonra mutlaka bulaşıkları yıkamanız gerekli. Eğer tezgahta kırıntı yada leke kalmış ise yıkanmış temiz bir bez ile silmeniz yeterli.

–  Mutlaka yerlere düşen kırıntılar olacaktır.  Bu kırıntıları uzun sopalı yer fırçası ile temizleyebilirsiniz. Yere damlayan salça veya yağ gibi artıklar mevcut ise onları vileda yardımıyla silebilirsiniz.

– Sehpaları, dolap kapaklarını, mobilyaları ve çerçeve gibi ev eşyalarının tozlarını akıllı bez yardımıyla tozunu alabilmeniz mümkün.

– Pamuksuz nemli bir bez yardımı ile buzdolabınızın içini ter temiz yapabilirsiniz. Beyaz sirke ile de buzdolabınızın raflarını silebilirsiniz.

Not: Bunları yaparken kendinize mutlaka bir zaman tutmanız gerekmekte. Her bir işlem için ayrı ayrı 5 dakika ayırmanız kafi. Böylelikle günün diğer yarısı size ve sevdiklerinize kalmış olacak.

– Banyo temizliğinde nemli akıllı bir bezle yardımıyla aynayı siliniz. Daha sonra çamaşır suyunu duşa kabinin ve tuvaletin içerisine bir miktar dökünüz. 2 dakika bekletiniz ve su dökerek durulayınız. Tuvaletin sifonunu çekmeniz yeterli olacaktır.

– En son tüm zemini viledalayarak temizliği bitirebilirsiniz. Zemin hafif ıslakken üzerine parfüm sıkarsanız eviniz oldukça hijyenik kokmuş olacaktır.

 

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here