TV Ünitesi Deyip Geçmeyin! Birbirinden İlginç TV Üniteleri

0
263 views
TV Ünitesi Deyip Geçmeyin! Birbirinden İlginç TV Üniteleri
- Sponsor Bağlantılar -

TV ünitesi, salon dekorasyonunu tamamlayan en önemli dekorasyon unsurlarından biri haline geldi. Artık Tv üniteleri evinizin tüm dekorasyonu hakkında fikir veriyor. İşte birbirinden ilginç televizyon ünitesi modelleri. 

TV üniteleri sadece televizyonunuzu muhafaza etmenin sınırları dışına çıktı. Evinizi tamamlayan ve ona şıklık katan ögeler haline geldi. Artık gerektiğinde bir kitaplık, konsol, büfe yada raf gibi gereksinimleri de harika bir şekilde karşılayabilir. Bu üniteleri seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var. Bunlardan birincisi tabiki salonunuzun büyüklüğü. Salonunun çok büyük değil ise, raflı ve kapaklı modeldeki bir üniteyi tercih ederek, gereksiz ve evinizi kalabalık gösterecek fazla mobilya kullanımının önüne geçebilirsiniz.  Böylelikle hem mekânı boğmazsınız, hemde çok daha ferah bir ortam yaratmış olursunuz. Ölçütler burada önemli çünkü dikkat etmediğiniz takdirde tv ünitesi salonun bir parçası olma hüviyetini kaybetmiş olacaktır. Makul olan odanızın ölçütlerine göre bir ünite seçmekte. Bir diğer dikkat etmeniz gereken husussa üniteyi koyacağınız duvarın ölçüleri. Duvarı boydan boya kaplayan bir ünite göze pek hoş gelmeyebilir.

Aman dikkat! Tabiki alacağınız ünite kullanacağınız televizyonun boyutlarına göre olmalı. Televizyonunu eni, boyu yada yüksekliği gibi temel etmenler bu seçiminizde belirleyici yol olacaktır. Küçük boyutlardaki bir cihaz için iri bir ünite almak elbetteki göze hoş gelmeyecektir. Tersi durumlarda ki bir seçimde yanlış bir seçim olacaktır. Küçük bir TV ünitesine iri ebatlardaki bir televizyonu sığıştırmak ise neredeyse imkansız. Artı şık bir sonuç alamayacağınız da ortada. Ektra masraf yapıp bir televizyon ya da ünite alacaksanız o ayrı.

Televizyonu yerleştireceğiniz konumları önemli. Tv’yi yerleştireceğiniz nokta odak noktanız olmalı. Nedeni ise mobilya ve aksesuarların oda içindeki konumlarının televizyonun konumuna göre yapıldığı gerçeği. Bu sebeple oturma grubunuzun konumu, duvar aksesuarları hem de aydınlatma seçimleri de televizyonun yerinden bağımsız olarak düşünmemeniz gerekir.

TV Ünitesi Deyip Geçmeyin! Birbirinden İlginç TV Üniteleri










 

Sizde yorumlarınızla katkıda bulunabilir dekorasyon fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı sayfanın altında bulunan okuyucu yorumları bölümünden gönderebilirsiniz.

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here