Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Tercihleri

0
79 views
Burçlara göre ev dekorasyonu tercihleri
Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Tercihleri
- Sponsor Bağlantılar -

Burçların kişiliğimizi etkilediği bilinen bir gerçek. Peki ya ev dekorasyon tercihlerini?  İşte size burçlara göre ev dekorasyonu tercihleri

Kimimiz hayatımızı burçlara göre yaşarken kimimiz ise yalnızca eğlence amaçlı günlük burç yorumlarına bakmayı tercih ederiz. Eviniz için yeni bir dekorasyon yapmayı düşünebilirsiniz. Ev dekorasyonunun en güzel yanı da kendi zevklerimize göre dekore edebilmemizdir. Peki, ev dekorasyonunu burcunuza uygun yapmayı hiç düşündünüz mü? Bunun için burçlardan ilham alabilirsiniz. Malum her burcun özel bir rengi, aksesuar ve dekorasyon tercihi var. Eğer sizinde evinizi yenilemek gibi düşünceniz varsa Hadi Dedikoduya ekibi olarak sizler için burçlara göre ev dekorasyon rehberi hazırladık. Şimdi, burçların ev dekorasyonu nasıl olmalı anlatalım ve sizlere en uygun koleksiyonları paylaşalım!

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Tercihleri

Koç Burcu

Koç Burcuna Göre Ev Dekorasyonu
Koç Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Tutkulu ve ateşli olan lider ruhlu Koç burcu aynı zamanda yalnızlığı ve rahatlığı seviyor. Onlar için rahatlık her şeyden önce geliyor. İddialı olmayı da seven Koç burçları evlerinde yer alan odalarında minimal tasarımlı mobilyalar tercih etseler bile kendilerine bolca alan bırakmayı da ihmal etmezler. Rahat koltuklar ve minimal tasarımlar onları oldukça mutlu edecektir. Dekorasyonda favori renkleri kırmızı, yakut ve bordo olan Koçların favori odaları ise çalışma ve yatak odasıdır. Bu renkleri taşıyan ev aksesuarları da evinize ayrı bir hava katacaktır. En sevdikleri kokular arasında karanfil, portakal çiçeği, karanfil ve tütsüler yer alıyor. Bu nedenle bu kokuların esanslarını içeren mumlar ve tütsüler evlerinde yer alır.

Boğa Burcu

Boğa Burcuna Göre Ev Dekorasyonu
Boğa Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Toprak gurubundan olan Boğa Burçlarının en bilinen özellikleri yemeğe ve rahatlıklarına olan düşkünlükleri. Ancak boğalar adeta dekorasyon için doğmuşlar desek yalan olmaz. Çünkü Boğa Burçları evlerinde sade ama bir o kadar da ilgi çekici dekorasyon stilleri uygulayabilirler. Uyku onlar için olmazsa olmazlarındandır. Bu nedenle rahat bir yatağa servet harcamaktan asla kaçınmazlar. Boğa burçları evlerini dekore ederken göz yormayan sade renkleri tercih ettikleri için zümrüt rengini kullanabilirler. Doğanın tonları olan yeşil, kahverengi ve lila gibi renklere yönelebilirler. Hatta yeşil kadife koltuklar evinizde harika duracaktır. Favori kokuları arasında elma, manolya, gül yer alıyor. Evinizde bu bitkilere yer verebileceğiniz gibi bunların esanslarını içeren parfümleri de çok rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

İkizler Burcu

Burçlara göre ev dekorasyonu tercihleri
İkizler Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Evlerinde misafir ağırlamayı seven İkizler tasarım ve yaratıcılık konusunda adeta birer gurmedirler. Bu nedenle ev dekorasyon üzerinde çalışmaktan ayrı keyif alırlar. Hatta evlerinde sık sık dekorasyon değişimi yapmayı düşünürler. Bu sebeple eşyaları hafif ve taşınabilir olmalıdır. En sevdikleri oda ise oturma odalarıdır. Oturma odalarını ise turuncu, sarı ve mavi gibi canlı renkleri bir arada kullanarak döşemekten büyük keyif duyarlar. İkizler burcunun favori kokuları ise; bergamot, nane, lavanta ve limon otudur.

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu İçin Ev Dekorasyonu

Evcimen yönleriyle nam salmış olan Yengeçler, hassas olan yapıları nedeniyle zamanlarının çoğunu evde geçirmeyi tercih eder. Yengeçler için ev, kendilerini ve sevdiklerini dış dünyanın tehlikelerinden korumak için en güvenilir yerdir. Bu sebeple ev dekorasyonu bu burçlar için oldukça önemlidir. Oturma odalarında devasa rahat kanepeler, retro tarzı biblolar ve yumuşacık battaniyeler vardır. Yengeç burçlarının favori renkleri ise rahatlığın temsilcisi olan mavi veya yeşildir. Ayrıca beyaz ve pastel pembe gibi renkleri de tercih edebilirler. Favori odaları ise yatak odası görünümlü oturma odalarıdır. Yengeçlerin favori kokuları ise; papatya, yasemin, limon, zambak ve gül kokularıdır.

Aslan Burcu

Aslan Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Sahip olduğu şeyleri sergilemekten çekinmeyen Aslan Burçları, ihtişamın ve gösterişin temsilcileridir. Ev mobilyaları onlar için adeta birer hazinedir ve beğeni toplamaktan hoşlandıkları için genellikle gösterişli parçalara yönelmekten kendilerini alamazlar. Bunun için para harcamaktan asla çekinmezler ve özellikle altın sarısı renk içeriyorlarsa. Güneş renginin yanı sıra koyu mor gibi tezat renkleri altın rengiyle bir araya getirmeye bayılırlar. Alanlar evlerini kehribar rengi kanepeler ve altın sarısı işlemeleri olan yastıklar kullanarak çok rahat bir şekilde dekore edebilirler. Döşemekten hoşlandıkları odaları ise büyük bir şatafatla döşedikleri yatak odalarıdır. Aslanların favori kokuları ise; fesleğen, zencefil, biberiye ve ardıç gibi keskin ve cesur kokulardır.

 Başak Burcu

Başak Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Mükemmeliyetçi bir başka burç olan Başak için ev dekorasyonu bir hobi değil, titizlik isteyen bir çalışmadır. Dekorasyon yaparken detaylara oldukça boğulurlar. Başak burcu için doğayla baş başa olmak oldukça önemlidir. Bu nedenle huzurun temsilcisi olan yeşil ve mavi tonları ev dekorasyonunda tercih edebilirler. Toprak gurubu olan başaklar odalarını dekora ederken bej ve gri renk tonlarını da tercih edebilirler. Çevresindekilere yemek yapmaktan oldukça hoşlanan Başak Burçları için favori odaları mutfak ve misafir ağırladıkları için teraslarıdır. Başakların favori kokuları ise; adaçayı, rezene, limon gibi temiz ve serinletici kokulardır.

Terazi Burcu

Terazi Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Evde vakit geçirmekten hoşlanan diğer bir burç olan Terazi Burcu, desenli kumaşlardan hoşlanırlar. Ayrıca bohem ve otantik dekorasyonlar onlar için daha uygun olacaktır. Sadelikten pek hoşlanmayan Teraziler, yüksek aydınlatmaya sahip abajurlar ve farklı kontrastlara sahip resimler ile eve hareket kazandırırlar.  Terazi burcu için en doğru renk pastel ve pembe tonlarıdır. Favori odaları ise mutfak ve salonlarıdır. Papatya ve nergis kokularından oldukça çok hoşlanırlar.

Akrep Burcu

Akrep Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Tutkulu akrepler için aydınlık bir ambiyans her şeydir. Akrep burçları evlerini dekore ederken açık renkleri, ahşap ve cam kullanımıyla birleştirmeyi severler. Akreplerin evleri herkesinkinden daha özel olur ancak önem verdikleri en büyük şey kendi alanlarının daha temiz ve düzenli görünmesidir. Siyah ve beyaz tonlar Akrep Burçlarının evlerini ele geçirmiştir ya da tutkunun rengi olan kırmızı.  Beton ya da tuğla duvarları saksı bitkileriyle canlandırırlar ancak favori odaları yatak odalarıdır. Sümbül kokusuna ise bayılırlar bu nedenle evlerinde sümbül yetiştirmelerini tavsiye ediyoruz.

Yay Burcu

Yay Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Bütün enleri bir arada toplayan burçtur. En özgürlükçü, en yenilikçi ve en gezgin burç olan Yaylar, bu özelliklerini de ev dekorasyonuna yansıtmaktan çekinmezler. Otantizm ile modernliliği bir arada kullanan Yaylar yaptıkları dekorasyon ile herkesi etkilemeyi başarır. Büyük ve modern avizeler salonlarına renk katar. Büyük ve aynı zamanda yastıklarına yatarak yapacakları bir sonraki seyahati düşünürler. Ev dekorasyonunda koyu mor tonlar önerilmesine rağmen gezgin ruhlarını temsil eden turkuaz ve mavi renkleri de kullanabilirler. Evlerinde canlı desenleri de kullanabilirler. Misafir için deli olan bu burcun temsilcilerinin en sevdikleri oda ise şüphesiz salondur. Yay burçlarının favori kokuları ise; bergamot, limon, biberiye ve safrandır.

Oğlak Burcu

Oğlak Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

Kararlı ve güvenilir olan oğlaklar için gelenekselciliğin temsilcileridir desek hiç abartı yapmış olmayız. Mükemmeliyetçi doğaları gereği modernlikten ve minimalizmden pek hoşlanmayan Oğlak burçları, hayatının diğer alanlarında olduğu gibi ev dekorasyonu konusunda da gelenekselcidir. Evde kendi kendine zaman geçirmeyi seven oğlaklar evlerinde genellikle toprak tonları tercih ederler. Ev dekorasyonunda safir rengi, açık gri tonları kullanabilecekleri gibi mavinin koyu tonlarını da tercih edebilirler. En sevdikleri odalar sırasıyla yatak odası ve hobi odasıdır. Lale, mimoza, mür, leylak favori kokularıdır.

Kova Burcu

Burçlara göre ev dekorasyonu tercihleri
Kova Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

En modern burç olan Kova Burcu, her şeyin en iyisini bildiklerini düşünür. Bu nedenle dekorasyonda modern çizgileri tercih ederler. Teknolojiye aşırı düşkün olan kovalar, evlerinde metalik gri ve beyaz renkleri yoğun olarak kullanmakla kalmaz aynı zamanda odaları heykeller ve büyük kitaplıklarla süsler. Onlar için favori oda kavramı yoktur çünkü evin her odasını ayrı ayrı değerlendirir. Sınırsız hayal gücüne ve bağımsızlıklarına düşkün olan kovalar için mavi ve yeşilin tonları uygundur. Kova burcu, yapacakları ev dekorasyonun da mavi ve açık yeşil tonları kullanabilir.  

Kova burçları lavanta, çam, anason ve tefârik kokularını kullanmayı tercih ediyorlar.

Balık Burcu

Balık Burcuna Göre Ev Dekorasyonu
Balık Burcuna Göre Ev Dekorasyonu

En romantik bur kimdir diye sorsanız şüphesiz balık burcudur deriz. Evlerinde kurutulmuş çiçekler, kokulu mumlar ve değişik tablolar eksik olmaz. Kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmek adına yumuşak battaniyeler ve farklı ev aksesuarları almaktan çekinmezler. Ev dekorasyonunda pembe ve pastel tonları çekinmeden kullanabilirler. Evde en favori mekânları ise mutfak ve yatak odasıdır. En favori kokuları ise elma, sandal ağacı ve yasemindir.

Günlük burç yorumlarını astroloji sayfasında bulabilir, instagram üzerindeki hadidedikoduya sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

- Sponsor Bağlantılar -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here